ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ1954(ευχαριστουμε τον Κο Τσουρδινη και τον Κωστα Τραυλο)

ff

Κυριακή 10 Οκτωβρίου 2010

ΘΥΜΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ Η ΑΝΩ ΣΥΡΟΣ.........

Καταιγιστικη η ΠΡΟΟ η οποια και φιγουραρει πλεον μονη στην κορυφη του 9ου ομιλου στο σημερινο παιχνιδι με αντιπαλο την (φιλοτιμη μεχρι εκει) ομαδα  της Ανω Συρου την οποια και φιλοδωρησε με 4 (και λιγα ηταν) γκολ παρουσια περιπου 1000 οπαδων της.Η ΠΡΟΟ μπηκε με πολυ καλη διαθεση απο το πρωτο λεπτο και καταφερε μολις στο 7' να προηγηθει με πολυ ωραιο γυριστο σουτ εκτος περιοχης απο τον 1ο σκορερ του ομιλου Γριβα διωχνοντας το οποιο αγχος θα μπορουσε να δημιουργηθει απο νωρις,στη συνεχεια του αγωνα η αντιπαλη ομαδα εκανε μια ευκαιρια τη μοναδικη της σε ολο το ματς αλλα το σουτ του παιχτη απο κοντινη αποσταση απεκρουσε σταθερα ο Μηλιωνης ενω λιγο μετα η ΠΡΟΟ πετυχε ακομα ενα ομορφο τερμα αυτη τη φορα με τον Αλεξιου(37΄) και με το σκορ στο 2-0 οι ομαδες οδηγηθηκαν στα αποδυτηρια.Λιγο μετα την εναρξη του Β' ημιχρονου και συγκεκριμενα στο 50΄ λεπτο η ΠΡΟΟ 3πλασιασε τα τερματα της με ευστοχο χτυπημα πεναλτι του Γριβα το ματς συνεχιστηκε με αρκετες ευκαιριες απο την ΠΡΟΟ με highlight το δοκαρι του Λεκκα απο απευθειας εκτελεση κορνερ με τον συγκεκριμενο παιχτη να διαμορφωνει το τελικο 4-0 λιγο πριν τη ληξη του αγωνα,μελανο σημειο του αγωνα καποια μπουκαλια που επεσαν στον αγωνιστηκο χωρο τα οποια προκαλεσαν και την ολιγολεπτη διακοπη του αγωνα απο τον διαιτητη και ενω η ομαδα μας προηγουταν με 3 γκολ,ελπιζουμε να προκειται για μεμονομενο περιστατικο και να μην ξανασυμβει γιατι μονο κακο μπορει να προκαλεσουν.Η ΠΡΟΟ αγωνιστηκε με τους:
ΜΗΛΙΩΝΗΣ,ΧΑΛΚΙΑΣ,ΚΑΛΑΙΤΖΙΔΗΣ,Μ.ΧΟΡΤΣΑΣ,ΖΙΖΙΛΑΣ,ΑΛΕΞΙΟΥ (ΜΠΙΡΜΠΙΛΗΣ),ΟΥΣΤΑΜΠΑΣΙΔΗΣ,ΤΣΟΥΛΑΚΟΣ (ΓΕΩΡΓΙΟΥ),ΛΕΚΚΑ,DUKA (Α.ΧΟΡΤΣΑΣ),ΓΡΙΒΑΣ

Υ.Γ:ΑΥΡΙΟ Η ΟΜΑΔΑ ΘΑ ΔΩΣΕΙ ΦΙΛΙΚΟ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥ ΤΑΥΡΟΥ ΜΕ ΑΝΤΙΠΑΛΟ ΤΟ ΠΑΟ ΡΟΥΦ ΣΤΙΣ 15:30.
Υ.Γ2:ΨΗΦΙΣΤΕ ΣΤΑ ΔΕΞΙΑ ΤΟΥ BLOG ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΑΙΧΤΗ ΤΟΥ ΜΑΤΣ